­
SKIF Danmark - Sportsudvalg

- LANDSHOLDSTRUP SKIF WORLD CHAMPIONSHIP 2019

KATA - Individuel: Deltager: Deltager: Deltager: Deltager: Deltager:
Boy under 12          
Girl under 12 Maja Radakovic        
Boy 12-13 Marius Rensburg Markus Hansen William Schamaitat     
Girl 12-13 Giselle Rensburg Chia Spiegelhauer      
Cadet boys 14-15          
Cadet girls 14-15          
Junior boys 16-17 William Werner Oliver Nielsen William Appel Tobias Jensen  
Junior girls 16-17 Josephine Berthelsen        
U21 boys 18-19 Marcus Møller        
U21 girls 18-19 Lea Eidnes        
Senior man 20-39 Lars Henriksen        
Senior woman 20-39 Anne Pedersen Sofie Wulff kampmann      
Master mens 40-44 Lasse Møller        
Master womens 40-44          
Master mens 45-49 Thomas Jersbil Thanh Le Mads Kold    
Master womens 45-49 Chalam Singthong        
Master mens 50-54 Frank Viese Frank Jensen Jinnah Shahnawa    
Master womens 50-54 Anja Nøddebo        
Master mens 55-59 Steen Vinbæk  Niels Clemmensen  Leif Pleatner    
Master womens 55-59          
Master mens 60-64          
Master womens 60-64          
Master mens 65-69          
Master womens 65-69          
Master mens 70+          
Master womens 70+          
Master mens 80+          
Master womens 80+          
KATA - TEAM          
Junior boys 15-17          
Junior girls 15-17          
Senior mens 18-39          
Senior womens 18-39          
Master mens 40+ Thomas Jersbil  Thanh Le  Mads Kold    
Master womens 40+          
Mixed 150+ Leif Pleatner Frank Jensen Steen Vinbæk    
Mixed 180+          
KUMITE - Individuel: Deltager: Deltager: Deltager: Deltager: Deltager:
Boy under 12          
Girl under 12 Maja Radakovic Kristine Henriksen      
Boy 12-13 Oscar Backer Mikkel Stauning      
Girl 12-13 Amalie Heine        
Cadet boy 14-15 Andreas Asmussen Magnus Mogensen      
Cadet girl 14-15 Vanesa Radakovic Isabell Christensen Malika Qureshi    
Junior boys 16-17 Christian Galt Møller Victor Jørgensen Christian Chassebi Oscar og Frederik Brix Viktor Christoffersen
Junior girls 16-17 Erika Batakujevic        
Junior boys 18-19 Daniel Stauning  Luqman Saleem      
Junior girls 18-19 Emilie Sode        
Senior mens 20-39 <65 kg  Victor Jay        
Senior mens 20-39 65-75 kg  Harald Mørch Marcus Nymand Nicolai Jacobsen     
Senior mens 20-39 75+ kg  Philip Carlsen Magnus Bonnesen Frank Andresen Joakim Viberg  
Senior womens 20-39 <60 kg  Anne Pedersen        
Senior womens 20-39 60+ kg  Laila Delsouz        
Master mens 40-44 Lasse Møller Dennis Mathiesen      
Master womens 40-44 Winnie Søndergaard        
Master mens 45-49 Jesper Madsen Lars Reinholt Mads Kold Poul Bundgaard Nikolaj Christoffersen
Master womens 45-49 Chalam Singthong        
Master mens 50-54 Christian Arlien-Søborg   Per Christoffersen Jinnah Shahnawa     
Master womens 50-54 Anja Nøddebo        
Master mens 55-59 Jacques Dupont  Niels Clemmensen      
Master womens 55-59          
Master mens 60-64 Soroush Marzban        
Master womens 60-64          
Master mens 65+ Allan Rønne        
Master womens 65+          
KUMITE - TEAM          
Junior boys 15-17

Oscar Brix

Frederik Brix Christian Galtt Møller Victor Jørgensen Christian Chassebi
Junior girls 15-17 Erika Batakujevic  Vanesa Radakovic Isabell Christensen  Malika Qureshi  
Senior mens 18-39 Ja        
Senior womens 18-39 Laila Delsouz  Anne Pedersen  Emilie Sode    
Master mens 40-49 Mads Kold  Lars Reinholt  Dennis Mathiesen  Jesper Madsen  Lasse Holmen Møller
Master womens 40-49          
Mixed yakusoku 80-90 (40+)          
Mixed yakusoku 100+ Leif Pleatner  Frank Jensen      
­